Блог школи французької мови Côte d'Azur
Про Францію

8 цікавих та маловідомих фактів про Cartier

Cartier. Початок


Майстерня Cartier з'явилася у 1847 році. Її засновник - Louis-Francois Cartier. Його син Alfred та три онуки - Pierre, Jacques та Louis пізніше також стали керувати Домом та привели компанію до успіху.

Сьогодні Cartier - це приклад для інших, еталон. Ювелірні вироби від Cartier - це розкіш, предмет бажань та ... копіювання.Факти


В історії бренду є декілька важливих та маловідомих фактів, які є досить цікавими. Сьогодні саме про них:

1. Alfred Cartier (Альфред Картьє) був першим ювеліром, який почав використовувати платину в ювелірних виробах.
До нього платину використовували в основному для виробництва ланцюгів для годинників, а також для виготовлення столових приборів для королевської родини. З платиною досить важко працювати - в цього металу дуже висока температура плавлення. Саме тому, коли ювелір Альфред Картьє, син засновника ювелірної майстерні Cartier, виготовив перші вироби з платини у 1847 році, це стало справжнім фурором.

2. Ще один нащадок родини Картьє, Louis Cartier, онук засновника майстерні, зробив популярними чоловічі наручні годинники. Одного разу у розмові зі своїм другом - льотчиком Alberto Santos-Dumont, Картьє дізнався, як незручно у польоті діставати карманний годинник (саме такий, на ланцюгу, носили чоловіки на той час). Так в 1904 році з'явився новий зручний годинник під назвою Santos.
На той час це було дуже незвичне рішення, так як чоловіки завжди носили карманний годинник, а ось жінки мали наручний. Але слава відомого авіатора та його приклад стали вирішальними. Нові функціональні та зручні наручні годинникі стали популярними серед чоловіків.3. Король Британії Едвард VII надав Луі Картьє титул Ювеліра Королей та Короля ювелірів. Серед відомих клієнтів ювелірної майстерні Cartier було багато осіб королевської родини: Принцеса Матильда, племінниця Наполеона I Бонапарта придбала свою першу прикрасу від Cartier в 1856 році, а дружина Наполеона III, Євгенія, в 1859 році. Потім були замовлення від Короля Едварда VII в 1904 році, Короля Португалії Карлоса I в 1905, а також Королей Сербії, Єгипту та Албанії.

4. Фінансист J.P. Morgan придбав перший “секретний” годинник від Cartier за 3200$. Його творець Maurice Couet розробив таку модель годинника, де стрілки були прикріплені до прозорого гірського кришталю. Складалося враження, що час плине сам по собі. Годинник був інкрустований діамантами та іншими дорогоцінними каміннями. Це був справжній витвір мистецтва.
В 1993 році цей годинник був виставлений на аукціон. Його вартість вже досягала 1,3 млн $. З часом в Домі Cartier з'явились й інші моделі секретних годинників, де циферблат був схований за гарною інкрустацією.

5. Pierre Cartier придбав нерухомість у Нью-Йорку за намисто... 
В 1914 році Пьєр Картьє став власником дорогої нерухомості у Нью-Йорку завдяки неймовірній раптовості. Наречена мільйонера Мортона Планта побачила у Пьєра Картьє надзвичайно гарне намисто з перлин. Картьє на той час хотів переїхати в елітне житло в центрі міста, а ця пара навпаки планувала мешкати у більш спокійному районі. Так, Мортон Плант обміняв свою 6-поверхову квартиру в центрі міста на перлини для нареченої.

6. Браслет LOVE від Cartier з'явився завдяки натхненню, навіяному поясом вірності середньовічних часів. 
Неймовірно популярний браслет LOVE для Дому Cartier створив італьянський дизайнер Also Cipullo в 1963 році. Його надіхнув середньовічний пояс вірності.
Браслет створений для пари та зпочатку саме так й продавався. Сьогодні прикрасу можна придбати й як самостійний виріб без пари.
LOVE створений з чистого золота, до нього є маленька золота викрутка, щоб можна було знімати та одягати браслет. Хоча за ідеєю дизайнера цю прикрасу не потрібно знімати, його можна носити постійно під будь-який одяг.
Кажуть, що в деяких клініках Нью-Йорку золота викрутка завжди є під рукою у лікарів, щоб можна було надати першу допомогу пацієнтам з браслетом.7. Для прикрас колекції Panthère Cartier створили спеціальний дизайн, що відтворює текстуру хутра пантери. Ювелірні вироби Panthère інкрустовані чорним оніксом та сапфірами, щоб відтворити зовнішній вигляд пантери. Вперше ювелірні вироби колекції Panthère з'явилися у вигляді брошок, запонок та прикрас для жіночих сумочок у 1917 році, а також  були знайдені в замальовках дизайнера Charles Jacqueau, який на той час створював прикраси для Ювелірного дому Cartier.

8. Найвища ціна на ювелірні вироби від Cartier на аукціоні склала $30,335,698.
Прикраса з Бірманським рубіном (25,6 карат) від Cartier була представлена на аукціоні Sotheby’s в 2015 році. На сьогодні рубін з цього перстня - найдорожчий камінь в світі в трьох категоріях: дорогоцінне каміння, дорогоцінне цвітне каміння, та найдорожче каміння - не діамант.