Блог школи французької мови Côte d'Azur
La langue française Корисне Про школу

10 причин негайно почати вивчати французьку мову

В усі часи французька мова вважалася однією з найгарніших та найромантичніших. Пісні французькою звучать так, ніби вони всі про кохання, мова ллється як гарна мелодія, що сповнена поезії, м’якості та романтики. Французька завжди була мовою аристократії, символом гарної освіти та смаку. Ми зібрали для вас 10 причин, чому варто почати вивчати французьку сьогодні. 

·     ФРАНЦУЗЬКА ВХОДИТЬ В ТОП 5 МОВ СВІТУ
Французька входить в п’ятірку мов, якими розмовляє найбільша кількість людей на планеті.
ТОП 5 мов світу сьогодні виглядає так:
1.    Англійська: розмовляє більше 1 млрд осіб на Землі
1.    Китайська – більше 1 млрд
2.    Хінді, яку знають приблизно 600 млн
3.    Іспанська - близько 500 млн
4.    Французька - майже 300 млн

·     ФРАНЦУЗЬКОЮ РОЗМОВЛЯЮТЬ НА 5 КОНТИНЕНТАХ
Французькою розмовляють не лише у Франції. Це мова, якою спілкуються в  Канаді (Квебек), в Люксембурзі та Швейцарії, Бельгії та Монако. Також цю мову знають на Гаїті, нею розмовляють в багатьох країнах Африки. В цілому, на французькій вас зрозуміють на 5 континентах – в Європі, Африці, обох Америках та навіть в Австралії.

·     ФРАНЦУЗЬКУ ВИВЧАЮТЬ БУДЬ-ДЕ
Французький інститут вивчення мови сьогодні є майже в кожній країні світу. А це означає, що багато людей по всій планеті вивчають сьогодні французьку. Саме тому, де б ви не опинилися, обов’язково знайдуться люди, які вас зрозуміють.  

·     ФРАНЦУЗЬКА КОРИСНА ДЛЯ БІЗНЕСУ
Французька – це друга після англійської найкорисніша мова світу для розвитку бізнесу. Це також мова, якою спілкуються в багатьох міжнародних компаніях, де гарно працювати.

·     ВИЩА ОСВІТА У ФРАНЦІЇ – ЦЕ ЯКІСНО ТА ПРЕСТИЖНО
Університети Франції входять сьогодні до списку найбільш популярних, а вища освіта у Франції – це якісно та престижно. Звичайно, для того, щоб навчатися у Франції, краще за все володіти французькою мовою.  


·     ТУРИЗМ ТА ПОДОРОЖІ
Відвідати Париж, прогулятися біля Ла-Маншу, провести нескінченну кількість годин у Луврі – все це сьогодні більш доступно, ніж раніше. Лише декілька годин літаком та ви вже у Парижі, гуляєте Єлисейськими полями.  
Прогулянка Парижем буде ще приємнішою, якщо ви можете спілкуватися французькою. Замовити сніданок та уточнити деталі меню у офіціанта, поспілкуватися про погоду з тимчасовим супутником, обмінятися компліментами з сусідкою по столикам у кафе. Все це частина життя Парижу, невеличкі деталі, які прикрасять вашу поїздку, наповнять її приємними спогадами. До речі, французи обожнюють, коли іноземці звертаються до них французькою, та не дуже полюбляють переходити на англійську.  

·     ФРАНЦУЗЬКА – МОВА ПОЛІТИКИ ТА ДИПЛОМАТІЇ
Це мова, якою спілкуються в Європейському союзі, НАТО, ЮНЕСКО, Комітеті Олімпійських ігор, в Червоному Кресті та міжнародних судах. Французька – це мова багатьох офіційних інститутів світового масштабу.

·     ЦЕ СПОСІБ ВИВЧИТИ ІНШІ МОВИ
Французька – це чудова можливість для того, щоб з неї почати вивчати інші іноземні мови. Наприклад, в англійській мові дуже багато слів, що походять з французької. Її буде набагато легше вивчати, якщо ви вже знаєте французьку мову. Але вірно й зворотнє: якщо ви розмовляєте англійською, то й французька піде легше. Французька мова належить до романської групи, а це означає, що іспанську, італійську, португальську мови вивчити вам буде досить легко.

·     ФРАНЦУЗЬКА – МОВА КУЛЬТУРИ, ЛІТЕРАТУРИ та МИСТЕЦТВА
Великі художники, відомі поети та письменники, талановиті актори та режисери – все це, звичайно, про Францію. Стендаль та Мольєр, Віктор Гюго та Франсуаза Саган, Марсель Пруст та Жорж Санд, Андре Моруа та Альбер Камю, Жюль Верн та Антуан де Сент-Екзюпері, а також багато-багато інших – це лише невелика частина відомих на весь світ французів.
Коли ми в подумках у Франції, то завжди згадуємо Монмартр, де мешкали та творили відомі імпресіоністи – Клод Моне, Пьєр-Огюст Ренуар, Едгар Дега. Тут працював Тулуз-Лотрек, писав музику композитор Бізе, мешкали Пабло Пікассо, Каміль Піссаро, а також Сальвадор Далі.
А ще це висока мода haute couture, прекрасні дизайнери та будинки моди, найкращі парфюмери та творці справжніх кулінарних шедеврів.

·     КОХАННЯ – ЦЕ ТАК ПО-ФРАНЦУЗЬКИ
Французька мова створена для віршів про кохання. А сама країна Франція сповнена романтики. Всі ці невеличкі кафе та кав’ярні з маленькими столиками на вулиці, та люди, що сидять за чашкою кави. Франція – це особлива атмосфера у кіно, витончені елегантні француженки зі своїм неповторним стилем. Французькі комедії та мелодрами – це особливий шарм та чарівність. В кіно тут завжди багато дрібниць, адже звертати увагу на тонкощі та деталі в усьому – це так по-французьки.   

Сподіваймося, що ви вже визначилися, навіщо саме вам вивчати французьку. Чекаємо вас на заняттях в нашій школі Côte d'Azur!