Блог школи французької мови Côte d'Azur
Про Францію Кіноклуб

Що відвідати у Парижі? Кафе "Два млини" звичайно!

Пам'ятаєте Амелі з Монмартру, яка любила помічати деталі, жила мріями та відчайдушно намагалася відшукати Домініка Бредото? Пардон, Бретодо, «то-до»!

Якщо одного разу теплим осіннім днем ви заплануєте влаштувати собі променад в Парижі, пропонуємо заглянути в улюблені місця героїні - кафе «Два млини» та її улюблений кінотеатр. Ласкаво просимо у світ милої й неординарної «Амелі на мілині»!

Коли ви опинитеся в районі Монмартру, вирушайте в кафе-брассері Café des Deux Moulins на розі 15 Rue Lepic, де працювала Амелі та розгорталося багато подій фільму. Затишне французьке кафе сьогодні, через 20 років після виходу фільму, так само популярне, як й раніше. Багато що тут виглядає як в часи фільму. Єдине, чого ви тут не знайдете – тютюнового магазину Жоржетт, а в іншому атмосфера повністю відповідає тому, що ви бачили в кіно.
Тут, в затишній атмосфері невеличкого французького кафе, й сьогодні можна спробувати відомий крем-брюле з фільму CRÈME BRÛLÉE A LA VANILLE – ніжний десерт з хрумкою карамельною скоринкою, присипаною корицею. Візьміть маленьку ложечку, яку вам люб’язно запропонує офіціант, розбийте хрумку карамель, щоб дістатися до смачного ванільного крему. Отримайте справжнє задоволення від ароматної свіжезвареної кави або випийте чашку гарячого какао чи капучіно, роздивляючись це яскраве місце за мотивами відомого кінофільму «Амелі» з Одрі Тоту у головній ролі.


В «Двох млинах» сьогодні є щось, чого не було у кіно. Якщо пам’ятаєте, то в кінофільмі в кафе поралась лише Амелі Пулен, а зараз тут працюють офіціантами одночасно декілька чоловіків – у закладі завжди багато відвідувачів. Шанувальники фільму приїжджають сюди на полуденний сніданок, просто в обід або на романтичну вечерю. А ще тут проходять музичні вечори – заходьте послухати музику при нагоді!

До речі, а ви знали, що «Два млини» й до цього вже знімали в кіно? У двох інших фільмах. А ще цьому відомому кінокафе вже більше 70 років. Його заснували ще в 50-х роках минулого століття, а назвали на честь двох історичних млинів, що були розташовані поряд - Moulin Rouge та Moulin de la Galette. За час свого існування кафе змінило декількох власників, кожен з яких привносив сюди щось нове. Так, на початку 2000-х років з появою нового хазяїна, з кафе прибрали тютюновий магазинчик.
Дійсно відомим кафе стало після фільму «Амелі» у 2001 році.  А сама ця романтична комедія LE FABULEUX DESTIN D'AMÉLIE POULAIN отримала декілька нагород, серед яких такі:
·     В 2002 році фільм був номінований одразу в декількох категоріях кінопремії «Оскар» як найкращий фільм на іноземній мові, за кращу операторську роботу, найкращий звук, найкращий сценарій, найкращу роботу декоратора
·     Дві премії британської кіноакадемії
·    Друге місце у рейтингу журналу Empire у 2010 році «100 найкращих фільмів світового кіно, знятих не англійською мовою»


А ще в цій чудовій французькій романтичній комедії звучить чарівна музика композитора Yann Tiersen, який на момент створення кінострічки вже встиг написати музику до декількох інших фільмів. Але всесвітню славу музикант отримав завдяки саме роботі над «Амелі». Цікаво, що режисер Жан-Пьєр Жьоне випадково почув музику цього талановитого молодого музиканта в машині свого асистента. Він придбав всі його диски, прослухав іх...та запросив композитора попрацювати над своїм новим фільмом. До речі, й Одрі Тоту режисер обрав випадково. Він побачив її обличчя на афіші та запросив на головну роль. Ось такі випадкові невипадковості.
Можливо, все найкраще в нашому життя й трапляється саме випадково? Ви як вважаєте?