Блог школи французької мови Côte d'Azur
La langue française Корисне

Відмінювання дієслів II групи

Основне, що важливо знати


  • Так само, як дієслова I групі, дієслова II групи належать до правильних (les verbes réguliers). Це означає, що в них також є своя формула для відмінювання, яка відрізняється від формули для I групи.

  • Характерною ознакою дієслів II групи є суфікс -iss у множині.
  • Літери -s, -es, -t, -z не читаються в кінці слів (у дієслів в тому числі), а закінчення -ent не вимовляється в закінченнях саме дієслів.
  • II група дієслів є найменшою.

ВАЖЛИВО: визначити на 100%, що дієслово належить саме до II групи, лише за його закінченням в інфінітиві неможливо, тому що деякі дієслова III групи також мають закінчення -ir. Таким чином, схожі дієслова з однаковим закінченням можуть бути “неправильними”, тобто належати до III групи (ex: le verbe «venir»- приїзжати). З цієї причини, щоб правильно вімінювати дієслово, важливо все ж таки знати, до якої саме групи воно належить.

Підказка: багато дієслів, що вказують на зміну стану, є дієсловами II группы, ex: maigrir - худнути, grossir - товстіти, rougir - червоніти, etc

Як відмінювати дієслова II групи


  • Для відмінювання дієслів II групи в теперешньому часі Présent потрібно відкинути закінчення інфінітиву (-ir) та додати особисте закінчення.
  • Головною особливістю дієслів II групи є суфікс -iss у множині.
  • Літери -s, -t, -z у закінченнях слів, в тому числі й дієслів II групи, не вимовляються. Закінчення -ent в дієсловах також не вимовляється.

Особисті закінчення дієслів II групи


Je: -is
Tu: -is
Il / elle / on: -it
Nous: -issons
Vous: -issez
Ils / elles: -issent

Найбільш часто вживані дієслова II групи


Choisir - обирати
Finir - закінчувати
Maigrir - худнути
Grossir - товстіти
Punir - карати
Remplir - наповнювати, заповнювати
Obéir - слухатись
Rougir - червоніти
Grandir - зростати


Бажаєте вчити французьку або вже вивчаєте самостійно? Приходьте до нас в школу - разом навчатися веселіше, а в групі ще й ефективніше: більше спілкування та практики. Можна займатися онлайн чи офлайн, як вам більше подобається.
Дізнатися більше про нашу школу можна тут