Блог школи французької мови Côte d'Azur
Про школу La langue française Корисне

Легкий спосіб вивчити французьку

Ми зібрали для вас корисні рекомендації та поради з вивчення французької мови від викладачів нашої школи Côte d'Azur. Досвід підказує нам, що є методи та способи, які є найбільш ефективними з вивчення іноземної мови. Звичайно, кожна людина індивідуальна та кожному з нас підходять свої певні методи, саме тому ми пропонуємо, а ви обирайте найкращий для себе варіант, який підійде особисто вам. Вивчайте улюблену мову легко, просто, із задоволенням, використовуючи наші поради.

Для початку дайте чесну відповідь собі на наступні питання:1.      Скільки часу на тиждень ви готові виділити для вивчення французької мови?

2.      В якому форматі вам зручніше займатися: онлайн чи офлайн?

3.      Вам більше подобається займатися індивідуально з викладачем, ви хочете навчатися в групі або плануєте вивчати мову абсолютно самостійно?

4.      Що мотивує вас вивчати французьку?
Коли є мета, навчатися завжди легше. Можливо, ви хочете вивчати мову, щоб більше подорожувати та вільно спілкуватися? Можливо, у вас кохання та ви хочете краще розуміти свого партнера? А може ви працюєте в іноземній компанії та знання французької допоможе вам досягти успіхів в кар’єрі? Або у вас успішний міжнародний бізнес та мова вам потрібна для того, щоб вести переговори з іноземними партнерами? Або вам просто потрібне певне хобі, заняття для душі, щоб переключатися від буденності життя?

В кожного може бути своя мотивація. Якщо ви правильно її визначили для себе, то навчання буде більш ефективним.  

5.      Як ви будете себе заохочувати за успіхи у навчанні?

Домовтеся з собою про певні моменти визнання. Що ви будете вважати особистим успіхом у навчанні? Як будете себе нагороджувати?

В нашій школі діє система навчальних модулів та рівнів. Вони необхідні для того, щоб позначити для себе важливі етапи у вивченні мови та точки контролю своєї ефективності. Так ви зможете оцінити свої власні результати, похвалити себе, подарувати собі корисні та приємні подаруночки за успішне навчання.

Якщо на ці питання ви вже знайшли для себе відповідь, йдемо далі. Подивимось, якими ж способами можна приємно та легко вивчати мову.


Способи легко вивчити французьку мову


1.      Бажаєте вивчити мову непомітно для себе? Дивіться фільми мовою оригіналу. Звичайно, вмикайте субтитри. Головне – це чути мову та бажано частіше. Слова, що вживаються часто, ви запам’ятаєте швидко, а інше – з часом. Субтитри допоможуть зрозуміти все інше. У вивченні мови не завжди потрібно знати чіткий переклад кожного слова. Часто важливо лише зрозуміти зміст фрази в цілому. Спочатку зап’амятаєте так, а потім вже детальніше – кожне слово окремо та його переклад.
Ще в нашій школі Côte d'Azur є Кіноклуб. Ми збираємось разом, щоб подивитися кіно у гарній компанії, а потім вивчаємо лексику з фільму та обговорюємо сюжет. Таким чином, ми практикуємося одразу й розмовляти.   


2.      Любите соціальні мережі? Чудово! Знайдіть цікавих для себе блогерів, що пишуть французькою, та читайте іх. Інстаграм та фейсбук пропонують переклад. Читайте в оригіналі, а те, що ви не зрозумієте, зможете розібрати завдяки автоматичному перекладу. Підпішіться на цікавих блогерів в інстаграмі та слідкуйте за ними.

3.      Вивчайте французьку пресу. Знайдіть щось цікаве для себе онлайн. Можливо, це буде сайт з кулінарії французькою, модний журнал, підпішіться також на французький Vogue. Читайте! З часом ви будете розуміти все більше й більше. 

4.      Граєте в «Мафію»? Приходьте грати до нас. Як відомо, навчання через гру дає чудові результати. В легкій атмосфері гри ви навіть не помітите, як почнете розмовляти французькою.

5.      Читайте книги в оригіналі. Знайдіть книгу на двох мовах. Зараз є такі спеціально для навчання (оригінал та переклад поряд). Або щось онлайн в зручному для себе форматі. Можна виписувати незнайомі слова на окремі аркуши паперу або в гарний маленький записничок. Потім час від часу передивляйтесь свої записи. Для багатьох людей це працює: те, що ви написали своєю рукою, легше запам’ятати. Можливо саме вам такий метод сподобається.   

6.      Слухайте французьку музику. Знайдіть співаків або французькі музичні групи та слухайте їх пісні. Знайдіть тексти слів та перекладіть їх. Декілька разів послухайте пісню, яка вам найбільше подобається. Ви точно запам’ятаєте хоча б декілька слів. Чудово! Переходьте до наступної пісні!

7.      Відвідуйте Розмовний клуб. Найважливіша навичка, заради якої вже варто вивчати мову – це усна мова. Можливо, вам ніколи не знадобиться писати листи французькою, але вам точно знадобиться вміння говорити. Саме це ми й практикуємо на Розмовному клубі.8.      Індивідуальне вивчення мови з викладачем. Вам подобається навчатися ретельно та в своєму темпі? Бажаєте максимум персональної уваги? Або ви – інтроверт та вам комфортніше, коли є мінімум людей та контактів з ними, тоді найкращий спосіб навчання для вас – це обрати викладача та займатися окремо.

9.      Заняття в групі. Якщо ви – відкрита людина та не уявляєте своє життя без спілкування з іншими людьми, тоді вам найкраще підійдуть заняття в групі. Якщо вам важко організувати себе на самостійне вивчення, то навчання в колі інших студентів – це також ваш варіант. Мотивувати один одного, підтримувати, ділитися знаннями та просто багато спулкуватися – все це переваги навчання разом з однодумцями в групі.

10.  Ваш варіант. Можливо, ви так й не побачили в нашому списку варіанту, який був би найкращим та комфортним саме для вас. Таке теж можливо. Якщо ви щиро відповіли собі на питання, які ми запропонували на початку, то ми впевнені, що зможемо знайти варіант навчання, який був би найкращим саме для вас. Просто зателефонуйте нам, напишіть нам на сайті або в будь-який з месенджерів.  


Якщо ви оберете вивчення французької разом з нашою школою Côte d'Azur, ми будемо раді знайомству з вами! Ми навчимо вас говорити, читати, писати та думати французькою.
Якщо ж ви знайдете свій власний спосіб вивчати мову та будете займатися самостійно, ми будемо також раді! Значить ця стаття написана недарма та ми змогли зробити щось корисне для вас.

Бажаємо вам продуктивного навчання!