Блог школи французької мови Côte d'Azur
Про Францію Про школу

Квітковий куточок Франції

Квіти у Франції мають особливе значення. Їх дуже багато по всій країні. У Франції багато свят, що присвячені квітам. Тут проводять квіткові виставки, прикрашають квітами будинки, кабінети, пишуть картини з квітковим сюжетом, та, звичайно, дарують букети один одному. Ніжні бегонії, ароматні троянди, свіжі іриси, яскраві маки, витончені нарциси – все це лише невелика частина квіткового різноманіття, яке можна побачити в цій країні справжніх романтиків.


Французи полюбляють оточувати себе квітами всюди. В тому числі у власних домівках. Тут завжди є місце свіжим квітам. В основному це невеличкі легкі композиції з сезонних рослин. Недарма квіткові крамниці – така ж визначна пам'ятка Парижу, як сади Тюїльрі. Квіти – це частина культури, естетики країни, ознака смаку та елемент домашнього затишку.

Лаванда, вереск, квіти жасміну, тюльпани чудово підходять до домашнього інтер’єру – їх часто можна зустріти у домівках французів.

Квітам належить також важливе місце у французькій літературі та поезії, витворах мистецтва та ювелірних прикрасах, а також у парфюмерії.


Особлива почесть - троянди


Троянди мають своє особливе місце у французькій культурі. Саме цю квітку особливо любили французькі королі та знать. Її дарували, щоб показати визнання, вдячність або як комплімент, знак уваги або щоб виразити свою згоду. Троянда навіть стала символом Діви Марії у молитвах. Червону троянду часто можна побачити на католицьких іконах. Її можна зустріти на відомих візерунках вітражів rosace перед входом у собор. Такий орнамент символізує Богородицю, а троянда – непорочне зачаття.

У французькій літературі всіх часів – як у давнину, так й у сучасних творах, часто можна зустріти й rose mystique, троянду містичну. У літературі Середньовіччя троянда отримала не лише божественне значення, але й досить людське. Ця квітка стала символом жінки та жіночого початку. Кохання, романи, лицарі, квіти, сади – це незмінна частина французької літератури періоду Середньовіччя.

У пізніший період, XIX - XX ст., ми знову зустрічаємо троянду. Тепер вже у Віктора Гюго в поемі «Троянда інфанти», у поезії Бодлера, у Андре Моруа в його збірнику новел «Фіалки по середам», Олександра Дюма в «Чорному тюльпані», а потім й у «Маленькому Принці» Антуана де Сент Екзюпері. До речі, на наших заняттях в курсі французької мови «Стандарт» ми читаємо «Маленького Принця» в оригіналі.

Троянда в цей період літератури є символом нещасного кохання та печалі. Є навіть версія, що в «Маленькому Принці» вона символізує розбите серце, адже вона робить хлопчика нещасливим. Троянда за версією Екзюпері гордовита та балувана. Хлопчик прагне розгледіти в троянді ніжність та кохання, але не може. Пишуть, що під образом троянди Екзюпері мав на увазі свою жінку.

Троянда стала символом справжнього кохання у французькій літературі не так давно. Лише в XX столітті ця квітка стала ознакою чистоти. Білі троянди дарують, щоб показати свою чисту та щиру любов. Наприклад, батьки можуть подарувати такий букет своїй юній доньці.

Квітковий острів Côte d'Azur


В нашій школі Côte d'Azur ми також любимо квіти та притримуємося французької традиції прикрашати приміщення квітами та картинами. Ми створюємо затишок у нашому просторі, наповнюємо його деталями як це завжди роблять французи.


Приходьте до нас та впустіть справжню Францію в своє життя!
Ми впевнені, що навчатися обов’язково потрібно у гарній атмосфері! На заняттях ми не лише вивчаємо граматику французької мови, поповнюємо лексику корисними словами, розширюючи словарний запас. Наші уроки завжди містять також й елементи французької культури – ми співаємо французькі пісні, читаємо вірші та прозу в оригіналі, дивимося французькі фільми. Ми віримо, що квіти додадуть естетики у вивчення мови, а може й стануть невід’ємною частиною вашого життя.

Bienvenue!