Les activités culturelles en mars
Культурні події в березні

05.03.21
Культурні події березня в Côte d'Azur
В березні в нашій школі Côte d'Azur відбудуться дві цікаві лекції - з мистецтва та історії моди, а також урок з французької мови про мистецтво Soirée Arty. Все онлайн, тому прийняти участь можуть всі бажаючі, незалежно від країни, де ви зараз є.

Лекція з мистецтва. Антоніо Гауді

Прямі лінії - породження людини, коло - витвір Богу (с)
Антоніо Гауді, іспанський архітектор.


Дисциплінованим студентом назвати Гауді було важко. Скоріше він був непослідовним. Вже під час навчання в ньому можна було побачити майбутнього генія. Коли він закінчував Школу архітектури в 1878 році, директор Еліес Рогентом сказав: "Я не уявляю, кого ми нагороджуємо премією - божевільного чи генія. Лише час покаже".

Роботи Гауді неможливо назвати простими. Це мікс різних матеріалів, форм, фактур, стилей та кольорів, що часто навіть неможливо поєднати. Гауді вважав, що архітектору не потрібно вигадувати - все вже є в природі.

В його житті було три найголовніших інтереси - архітектура, природа та релігія. Природа подарувала йому натхнення, архітектура була його пристрастю та справою всього життя, а віра в Бога поєднала все це, а також подарувала йому особливий титул - архітектор від Бога. Майже 40 років свого життя він присвятив будівництву одного з найвеличніших католицьких храмів. Це храм Святого Сімейства (Templo Expiatorio de la Sagrada Familia) в Барселоні. Гауді жив цим проектом, багато ідей реалізував навіть без креслень. В цьому храмі він поєднав готику, модерн, барокко, а також привніс дещо зі східної культури.

Про це та багато чого іншого з життя геніального Антоніо Гауді ми поговоримо в п'ятницю, 12 березня, на нашій лекції з мистецтва.

Запрошуємо вас дізнатися більше про загадкового митця, архітектора - новатора, яким керував сам Бог, як про нього говорили його сучасники.

Лекцію проводить Наталія Ребдева - магістр архітектури, куратор проектів In.STAN.t., YOU CREATE, автор курсу лекцій з Історії Мистецтв.

Лекція відбуватиметься онлайн російською мовою. Для того, щоб прийняти участь, просто напишіть нам.

Формат: онлайн
Дата та час: 12 березня (п'ятниця), 20.00
Вартість: 300 грн - для студентів школи, 350 грн - для гостей
Soirée Arty. Едуард Мане, картина "Олімпія"
Soirée Arty

В п'ятницю, 19 березня зустрічаємось онлайн, щоб відвідати найбільш надзвичайний урок французької - Soirée Arty.
Долучайтесь - буде дуже цікаво! Поговоримо про картини неперевершеного Едуарда Мане "Олімпія" та "Сніданок на траві".

"Олімпія" Едуарда Мане - картина, що викликала бурю незадоволення після її появи на широку аудиторію.
Едуард Мане був першим художником, хто наважився написати полотно живої реальної жінки без одягу. До цього художники зображали оголеними лише міфічних богінь. Мане ж написав картину, працюючи з улюбленою натурницею Вікториною Меран. Майстра надіхнули роботи великих майстрів - Тіціана, Веласкеса, Джордано, Гойя.
Картина "Олімпія", що викликала стільки гніву, зараз вважається шедевром світового мистецтва.

Друга картина, про яку будемо вести мову на уроці Soirée Arty - це "Сніданок на траві".
Скандал, шок, обурення - ось емоції, які викликала картина у сучасників Мане після її появи. Звичайно, її не дозволили виставляти в Салоні. Занадто сміливо. Чи навіть розбещенно?

Здавалося би, а що незвичайного - люди снідають на природі. Так, але на передньому плані повністю оголена жінка, а поряд чоловіки.
Як картину бачив Мане? Що його надихнуло? Поговоримо на вечері Soirée Arty в п'ятницю, 19 березня.

Формат: онлайн
Дата та час: 19 березня (п'ятниця), 19.00
Вартість: 300 грн - для студентів школи, 350 грн - для гостей
Лекція з історії моди. Hermès
Лекція з історії моди. Hermès

Популярніше за Gucci, Cartier, Tiffany та Prada за даними списку ТОП 100 компаній, Hermès - це французький бренд, про який мріють багато людей, але дозволити собі може небагато хто. Це бренд, історія якого налічує вже близько 185 років та 315 бутіків в усьому світі.

В 1837 році Т'єрі Ермес (саме так вірно вимовляти прізвище та назву бренду, до речі) почав виробляти сідла та аксесуари для конного спорту під назвою Hermès. Це були найкращі вироби з високоякісної шкіри, які господин Ермес поставляв дворянам Європи. На початку 1900-х років ця сімейна компанія під керівництвом сина Чарля - Еміля Ермеса почала виробляти не лише аксесуари для кінського спорту, а також й дорожні сумки.

Що відбулося потім? Як вдалося зберегти сімейне управління? Як компанія Hermès почала виробляти жіночі сумки, аксесуари, одяг, парфюмерію? Як створили відому сумку Birkin?

Запрошуємо відвідати нашу лекцію з історії моди та дізнатися.
Лекцію проводить історик та дослідник моди, дизайнер одягу, гід та експерт телепроектів Марина Кацура - Заінчковська.


Формат: онлайн
Дата та час: 26 березня, (п'ятниця), 19.00
Вартість: 300 грн - для студентів школи, 350 грн - для гостей

Відома сумка Birkin від бренду Hermès, 2020 р.
Обирайте les activités culturelles, які вам подобаються, та скоріше пишіть нам, щоб прийняти участь!

Новини школи французької мови

Слідкуйте за нашими подіями в соцмережах і пишіть нам в месенджери
ПІДПИСАТИСЬ НА НОВИНИ
© 2024 Côte d'Azur – школа французької мови в Києві
Розроблено в IPOINT DESIGN